2.ČP v letním biatlonu žactva - Vrchlabí 15. - 16. června 2024

Úvod » Aktuality » 2.ČP v letním biatlonu žactva - Vrchlabí 15. - 16. června 2024

Vrchlabí je poměrně blízko, mohli jsme tedy dojíždět - pokaždé s různým doprovodem a trenéry - někdy dokonce bez trenérů, takže poděkování patří za nedělní nástřel Simoně Elvy ze SiMi Praha - ujala se ochotně své role trenérky i pro náš klub, když jsme nastřelovali na stejném stavu... Samozřejmě je tato situace dána i tím, že nás jezdí v žákovských kategoriích tak málo. Kde jsou ty doby, kdy jsme měli jen žáky a veterány - teď je naopak nejvíc dorostenců a nejméně žáků... Žákovské kategorie 11 a 12 let chlapců i dívek jsou například úplně bez naší účasti. Fotky ze závodu ve Vrchlabí najdete zde.

Sobota 15. 6. 2024 -  Sprint
M13 - Vavro Kubišta opět potvrdil, že je naší největší žákovskou osobností - střelba 0+1 (pravda, stále spolehlivá střelba, ale už by to mohl zkusit 2x "za nula") a se ztrátou 48,5 vteřiny obsadil pěkné 6. místo. Škoda jen, že získal 88,59 bodů a tak necelých 1,5 bodu chybělo do 1.VT...
M14 - Bohy Jahn doplatil na to, že neškolíme rodiče v pravidlech. Táta ho v zóně klidu povzbuzoval a byl z toho disk...
W14Ella Týfová pomalu, ale jistě, si vybojovává přední postavení v kategorii. Zatím to ještě není na stupně vítězů, ale pravidelně se v popředí umisťuje. Střelba 0+1, ztráta 1:08,0, 10. místo a 90,02 bodu, tedy těsně zisk 1.VT! Kája Regnerová se svými zdravotními problémy v běhu nestačí - tentokrát ještě špatně nastřílela (2+2) a bylo z toho až 41. místo, ztráta 4:48,9 a 57 bodů.
M15 - Kryštof Bliml umí střílet lépe, než 2+1, v cíli měl ztrátu 2:47,9, skončil na 34 místě a bral 72 bodů.

Sobota 15. 6. 2024 -  Klidová střelba
Tato disciplína byla určena pro kategorii 11 - 13 (starší kategorie měly "klidovku" při 1. závodě ČP), střílelo celkem 133 závodníků a čtvrté místo Vavra Kubišty tak má vysokou hodnotu. Nastřílel 185 bodů, nejlepší výsledek byl 189 bodů.

Neděle 16. 6. 2024 - Hromadný závod
M13 - Vavro  si o něco pohoršil - střílel opět "svých" 0+1, ale delší trať ukázala rezervy v běhu - 9. místo se ztrátou 1:25,6 a 86 bodů.
M14 - Bohy to tentokrát zvládnul bez diskvalifikace, se střelbou 0+2 skončil na 23. místě (ztráta 3:30,6 a 74 bodů).
W14Ella opět zopakovala 10. místo a potvrdila svoji slušnou a stálou výkonnost. Střílela 1+0, měla ztrátu 1:52,3 a vyběhla si 86 bodů. Kája konečně nastřílela - 0+0, nejlepší střelba v kategorii. Ale na dlouhé trati to při jejím zdravotním handicapu nestačilo - 36. místo, ztráta 6:28,4 a 54 bodů.
M15 - Kryštof si dost polepšil i díky o něco lepší střelbě (1+1) a doběhl na 23. místě se ztrátou jen 2:48,3. Škoda, získal 78,81 bodu - jen necelé 2 body od 2.VT!

Závěr - získat další zájemce v žákovských kategoriích o biatlon do našeho klubu je úkol doby! Jsme sice rádi, že Vavro patří již spolehlivě k naprosté špičce v ČR a Ella je stejně spolehlivě mezi 10ti nejlepšími, ale spousta neobsazených kategorií nám příliš bodů do hodnocení klubů nepřináší... Navíc na MČR nás bude ještě méně, protože některým se nepovedlo vyběhnout potřebnou VT.