2.ČP v letním biatlonu dorostu a dospělých - Jilemnice 22. - 23. června 2024

Úvod » Aktuality » 2.ČP v letním biatlonu dorostu a dospělých - Jilemnice 22. - 23. června 2024

Do Jilemnice jsme odjížděli jako vedoucí klub v soutěži družstev dorostu a to, že jsme stále první před profikluby a velkými kluby, svědčí o tom, že jsme si opět nevedli špatně. Pravda, náš náskok se po 2. závodě ČP zmenšil, ale vést před Jilemnicí, Střelkou Brno a Sportovním gymnáziem Jablonec, to není špatné! Jilemnice je blízko, takže jsme dojížděli, v sobotu nás trápila špatná střelba, ale druhý den už to bylo lepší. Fotky najdete zde.

Sobota 22. 6. 2024 - Hromadný závod
M16
- oběma našim závodníkům, kteří se normálně umisťují hodně vysoko, to tentokráte úplně nevyšlo. Kryštof Caletka hodně špatně nastřílel (3+4+3+3) a to se samozřejmě špatně dobíhá (ztráta 3:16,6, 87 bodů, 8. místo). Vojta Doubrava byl potrestán dvěma trestnými minutami za neodběhnuté trestné kolečko a že byl ještě na slušném 9. místě bylo proto, že k tradičně dobrému běhu i tradičně (tedy dobře - 2+1+1+3) střílel. Nebýt trestu, mohl být čtvrtý...
W16 - Nikča Rezlerová slušně nastřílela (3+1+1+2) a doběhla na 11. místě (ztráta 4:02,9, 83 bodů). Nedařilo se Áně Závacké, která k neskutečně špatné střelbě (4+4+3+4) byla ještě potrestána 2x 30 vteřinami za špatně nesenou zbraň. Skončila až na 18. místě se ztrátou 7:28,8 a 68 body.
M17 - stejně jako jeho kolegům v M16, ani Danovi Týfovi se nedařilo, Střelba nebyla nic  moc (3+0+3+3), ale stejně střílel i vítěz, na kterého Dan ztratil 3:12,3, získal 88 bodů a obsadil 9. místo.
W17 - Terka Farská se v poslední době spolehlivě pohybuje dost vysoko - tentokrát to bylo 6. místo s dobrou střelbou (1+1+2+1), ztrátou 2:27,2 a mrzet ji musí jen to, že 1.VT jí utekla o 15 setin bodu!!!
M19 - opět špatná střelba našich - Jáchym Strašlipka celkem 14 trestných koleček (a 28. místo se ztrátou 6:00,9 a ziskem 75 bodů) a Viktor Dolejš střílel za 11 (32. místo, ztráta 7:57,2 a 67 bodů).
W19 - Bery Lajtkepová opět nezklamala - získala bronz s trochu horší střelbou zejména stoje (1+2+4+3), ztrátou jen 11,9 vteřin a brala 99 bodů. na 12. místě skončila Verča Kmoníčková, která střílela slušně hlavně leže (1+1+3+3) a jen o setinku bodu jí utekla 2.VT (ztráta 4:48,9 a 79,99 bodů). Hned za ní byla na 13. místě Anežka Vernerová, která hůře střílela (3+1+4+2) a také jí utekla 2.VT jen těsně (ztráta 4:55,1 a 79, 58 bodů).
Junioři - Kuba Farský v drezu SG Jablonec skončil pátý - střelba 2+1+3+3, ztráta 1:39,7 a 93 bodů.
Juniorky - Verča Šípková tentokrát trochu polevila - skončila na 8. místě (střelba 2+2+0+4, ztráta 3:50,5 a 86 bodů).
M46 - nejlepší z našeho tria mužů byl tentokrát Pavel Farský - 6. místo (střelba 1+1+3+2, ztráta 2:47,5 a 91 bodů), Rosťa Závacký bral 12. místo (4+3+2+3, ztráta 4:52,1 a 85 bodů) a Tomáš Regner byl až na 17. místě, přestože střílel stejně jako Pavel (1+0+3+3, ztráta 5:37,4 a 82 bodů). Tak v sobotu naše jinak úspěšná kategorie moc nebodovala...
W41 - naše ženy opět byly vepředu, i když medaili brala jen Jana Farská - bylo to stříbro po střelbě 1+3+4+3, ztráta na vítězku, která střílela o polovinu lépe byla 3:30,7 a a tak z toho bylo jen 88 bodů. Jana Regnerová doběhla pátá (0+2+1+2, ztráta 4:15,8 a 86 bodů).

Neděle 23. 6. 2024 - Sprint
M16
- naši už se vrátili k "normálu" - Vojta byl bronzový (střelba 1+2, ztráta na vítěze jen 21,3 vteřiny a 97 bodů. Kryštof už střelbu o trochu zlepšil (3+2) a bylo z toho 6. místo (ztráta 1:048 a 92 bodů.
W16 - Áňa se o trochu zlepšila (střelba 2+3, ztráta 2:36,5 a 83 bodů), ale s prvním závodem ČP se to samozřejmě srovnávat nedá... Nikča nastřílela 1+3, ztratila 2:49,9 a skončila hned za Áňou na 12. místě (82 bodů).
M17 - Dan si hodně polepšil - skončil na pěkném 2. místě (střelba 0+0, ztráta na vítěze jen 10,5 vteřiny a zisk 98 bodů).
W17 - Terka opět získala 6. místo (střelba 1+3, ztráta 2:34,7 a 83 bodů).
M19 - opět zlepšení - Jáchym na 13. místě (střelba 2+2, ztráta jen 1:45,3 a 87 bodů) a Viktor na 20. místě (střelba 2+1, ztráta 2:46,2 a 80 bodů,tedy 2.VT)
W19 - Bery tentokrát vyhrála (střelba 2+2 a výborný běh), Anežka  skončila na výborném 8. místě (1+1, ztráta 2:03,4 a 87 bodů) a Verče se to tentokrát tolik nepovedlo (2+3, ztráta 4:22,3 a 72 bodů a 19. místo.
Junioři - Kuba obsadil výborné 4. místo (střelba 0+2, ztráta jen 29,8 a 97 bodů).
Juniorky - Verča si také polepšila na 4. místo (2+1, ztráta jen 38,4 a výborných 96 bodů!).
M46 - i naši muži se hodně zlepšili - Rosťa byl třetí, Tomáš pátý a Pavel šestý. Tak to už se nám líbilo daleko víc než v sobotu! Rosťa střílel 1+2, Tomáš 1+1 a Pavel 2+1. Tak to se se sobotní střelbou naštěstí srovnat nedalo! Rosťa byl od zlata 41 vteřin, Tomáš 1:36,5 a Pavel 1:50,5. A všichni měli tolik bodů, že jim to stačilo na 1.VT!
W41 - v ženách Jana Farská měla bronzovou medaili (3+3, ztráta 1:33,1 a 91 bodů a Jana Regnerová skončila hned za ní na 4. místě (1+1, ztráta 1:52,7 a 89 bodů).

Závěr - další vydařený víkend našeho klubu! Opět dost medailí a dalších předních umístění, škoda jen, že to, jak doslova vlítli do Českého poháru Jáchym a Áňa, na dalším závodě nepotvrdili. Ale pohár dále pokračuje a věříme, že si naši závodníci (nebo trenéři?) z některých selhání ve střelbě (hlavně v sobotu) vezmou ponaučení! Bery je již naše stálice a i v Jilemnici potvrdila své kvality! A to jí vůbec nebylo dobře. Celý pátek doma ležela, v sobotu jí hned po jejím závodě odvezl otec domů a teprve v neděli zůstala do konce závodu. I přes zdravotní problémy se jí opět podařilo vyběhnout si účast v reprezentaci a my jí přejeme úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí.