Úvod » Aktuality » 3. ČP v letním biatlonu dorostu a dospělých - Jablonec n.N. 17. - 18. srpna 2024

Závody v Jablonci navazovaly na naše soustředění a tak malorážkaři vlastně hned po příjezdu na kolech z Hrádku do Liberce jeli na trénink do Jablonce. Měli jsme pochopitelně obavy, jak se zátěž ze soustředění, které bylo navíc zaměřeno hlavně na rozvoj fyzičky, protože na střelnici byli závodníci jen na začátku a na konci soustředění (v Hrádku není provozuschopná střelnice). Ukázalo se, že někomu se střelecky v Jablonci nedařilo, jiným ano, těžko odhadovat, nakolik to způsobilo soustředění... Závodilo 19 našich členů a odchovanců. Fotky najdete zde.

Sobota 17. 8. - Vytrvalostní závod
M16 - Vojta Doubrava zaběhl svou klasiku - rychlý běh a stabilní střelba. Skončil na bronzovém stupínku se střelbou 2+2+1+2 a ztrátou 1:34,1 na vítěze (ten střílel za 4). Zisk 94 bodů, 1.VT. Kryštofu Caletkovi se tolik nedařilo, tentokrát za svým kamarádem zaostal o něco víc, než obvykle (skončil na 8. místě). Ale na vině samozřejmě byla hlavně špatná druhá položka na střelbě (1+5!+3+3). Ztráta 5:15,3 a 80 bodů asi Kryštofa moc nepotěšilo...
W16 - Nikča Rezlerová výborně střílela (0+1+3+0 - druhá nejlepší střelba v kategorii), ale běžecky na špičku nestačila. Na 11. místě měla ztrátu 5:54,2 a 80 bodů (2.VT - chválíme).
M17 - Dan Týfa opět potvrdil stabilitu výkonnosti, byť to tentokrát nedalo na medaili. 5. místo se střelbou 2+3+1+3 a ztrátou na vítěze 2:55,8. 1.VT utekla o o 1 bod - 88,97 bodů.
W17 - Terka Farská potvrdila svoji střeleckou stabilitu (1+3+0+2), běžecky se asi soustředění projeví později :) - ztráta 5:19,7, 81 bodů a slušné 5. místo.
M19 - tady se tentokrát nezadařilo. Jáchym Strašlipka střílel spíš hůř (2+4+2+3) a ani běžecky nezazářil (ztráta 5:19,5) a těsně mu utekla 2.VT (získal 79,51 bodů). Skončil na 14. místě. Také Viktor Dolejš  zůstal na zadnějších pozicích - střelba 2+3+5+4, ztráta 9:58,1, 61 bodů a 18. místo.
W19 - jsme rádi, že Bery Lajtkepová si stále drží vysokou výkonnost. Střílela 3+1+2+0 a zvítězila o 15 sekund před svojí kámoškou a naší bývalou členkou Jolanou Závackou (SKP Kornspitz se překvapivě zúčastnil letních závodů - v kategorii žen například běžela i Markéta Davidová, která zvítězila po bezkonkurenční střelbě 1+0+0+0 - že by ten Matt Emons přece jen nebyl tak špatný? Ale běžecky Markétu o skoro 2,5 minuty porazila nestárnoucí Schorná, o 17 let starší, než Markéta!!!) - Jola střílela o něco lépe než Bery (1+1+2+1), ale běžecky byla Bery lepší. Na 11. místě skončila Anežka Vernerová (3+3+1+2, ztráta 7:02,6 a 76 bodů), na 16. místě odchovankyně Agy Neckářová (SKP Kornspitz) s nejlepší střelbou v kategorii (0+0+2+2), ztrátou 8:31,4 a 71 body a na 25. místě Verča Kmoníčková se střelbou 2+4+1+3 (ztráta 13:24,6 a 55 bodů.
M46 - všichni naši stříleli za 10 minut! Pavel Farský na 6. místě (2+4+2+2, ztráta 4:51,4 a 87 bodů), Rosťa Závacký na 8. místě (0+4+2+4, ztráta 5:23,1 a 86 bodů) a na 14. místě Tomáš Regner (3+3+1+3, ztráta 8:17,4 a 79 bodů - že by to na soustředění přehnal ve snaze vyrovnat se dorostencům?).
W41 - naše parádní kategorie nakonec - Jana Farská zlatá po nezvykle dobré střelbě (kéž by jí to vydrželo - 1+2+2+3), Jana Regnerová tentokrát s nevyrovnanou horší střelbou (1+5+4+1) na 6. místě (ztráta 5:48,5 a 86 bodů).
Byli jsme zvědaví, jak se únava po soustředění projeví další den, kdy se v Jablonci běží sprint - vždycky jsou dvě možnosti :)

Neděle 18. 8. - Sprint
M16 - naši zabodovali oba - Vojta byl o malinko lepší (2+3, ztráta 1:14,3 a Kryštof skončil hned za ním (2+2, ztráta 1:21,7) - takže 4. a 5. místo a dvě 1.VT.
W16 - Nikča opět výborně zastřílela (0+0!) a skončila na výborném 6. místě se ztrátou 2:15,0 - 85 bodů a potvrzení 2.VT!
M17 - Dan už si tentokrát medaili ujít nenechal - bral stříbro po střelbě 3+0, ztráta jen 36,2, 95 bodů a 1.VT.
W17 - Terka opět hezky střílela (0+2) a skončila na 6. místě se ztrátou 1:58,9 - brala slušných 87 bodů a věříme, že jednou už to na 90 bodů a 1.VT vyjde!
M19 - naši si oproti sobotě polepšili - Jáchym střílel 2+1, ztrátu měl 1:12,7, 91 bodů (1.VT!) a byl na 11. místě. Viktor skončil na 14.  místě po dobré střelbě (1+1). Měl ztrátu 2:16,4 a získal 83 bodů (2.VT).
W19 - Jola tentokráte byla lepší, než Bery - brala stříbro (0+3, ztráta 29,9 a 96 bodů. Bery tentokrát hůř zastřílela (4+1) a byla z toho bronzová medaile (ztráta 1:16,1 a 91 bodů). Anežka opět skončila na 11. místě (3+2, ztráta 3:34,5 a 76 bodů). Verča na 18. místě střílela 2+2, se ztrátou 5:19,1 brala 65 bodů. Agy v neděli nestartovala.
M46 - vyznamenal se Rosťa, který v neděli dosáhl na své první zlato v závodě ČP. Střílel 2+1 a výborně běžel - před druhým Stránělem měl 19,9 vteřiny! Tomáš skončil sedmý (0+3, ztráta 1:42,3 a 92 bodů. Pavel byl hned za Tomášem na místě osmém (1+4, ztráta 1:50,1 a 91 bodů - všichni naši muži si tak vyběhli 1.VT.
W41 - Jana Farská neobhájila zlato, ale i stříbro se počítá! Hůře střílela (3+2) a ztrátu na vítězku měla 42,2 vteřiny. Jana Regnerová už střílela lépe, než v sobotu (1+1) a bylo z toho 4. místo (ztráta 1:00,8 a 94 bodů. Obě naše ženy tedy braly 1.VT!

Závěr - naši závodníci vyběhali neuvěřitelné množství 1.VT, spoustu medailí a ve výsledku to znamenalo, že v klubové soutěži dorostu jsme stále na 1. místě!