1. SCM Cup v biatlonu na kolečkových lyžích - Letohrad 23. srpna 2024

Úvod » Aktuality » 1. SCM Cup v biatlonu na kolečkových lyžích - Letohrad 23. srpna 2024

Vyjeli jsme letos poprvé na závody na kolečkových lyžích SCM Cupu, určeného pro mladé sportovce, zařazené v SCM nebo majitele 1.VT ze zimní sezóny. A ukázalo se, že přece jen naše kolečkové lyže nejezdí tak rychle, jako některým soupeřům... Ale na kolečkových lyžích jsme toho ještě letos moc nenajezdili, snad bude lépe na dalších závodech nebo (a to hlavně) v zimě!

Pátek 23. 8. Sprint
M16
- Kryštof Caletka dosáhl na nejlepší umístění naší výpravy. Skončil na 5. místě po střelbě 1+2 se ztrátou 2:39,8. Ztráta vypadá velká, ale vítěz Jelínek najel na druhého 1:50,7 (po střelbě 0+0)!
W16Nikča Rezlerová sice střílela slušně (1+1), ale na kolcích má ještě rezervy - ztráta 5:50,8 a 21. místo.
M17 - o Lukáši Týfovi bychom mohli psát podobně, jako o Nikče - slušně střílel (1+1), ale skončil se ztrátou 5:18,2.
M19 - Jáchym Strašlipka bohužel dobře nenastřílel (2+4) a se ztrátou 5:23,9 skončil na 16. místě.
W19 - Jola Závacká (za Kornspitz Jbc) střílela 0+2 a skončila na 4. místě. Je třeba ovšem dodat, že ztráty v této kategorii byly na prvních pěti místech minimální (Jola 23,1 vteřiny) a první čtyři závodnice byly nejrychlejší i v celkovém hodnocení dívek od 17 let po juniorky! Anežka Vernerová nedokončila.

Závěr - první letošní závod na kolečkových lyžích, uvidíme, jak to bude s našimi závodníky vypadat na dalších...