IBU Summer Cup - Letohrad 31.8. - 1.9. 2024

Úvod » Aktuality » IBU Summer Cup - Letohrad 31.8. - 1.9. 2024

Evropský seriál letních biatlonů na kolečkových lyžích měl svůj závod i v Letohradu. Kromě českých závodníků (výjimečně i včetně naší reprezentace) byli ve startovním poli i závodníci Slovenska a Polska. V soboru sprint, v neděli stíhačka - musíme přiznat, že sobota nám vyhovovala víc. Své by o tom mohli říct i Dan Týfa a Bery Lajtkepová, kteří v neděli shodně "vyfasovali" trest 4x2 minuty (vynechali trestná kolečka, aby nebyli dojeti a donuceni tak předčasně ukončit závod)! Ale byla to další dobrá prověrka pro naše závodníky, z nichž o některé přijdeme - Kryštof a Dan po vzoru některých kolegů z klubu z minulých let nastupují do Sportovního gymnázia v Jablonci. Ale tak jako naše "staré" odchovance, i je budeme v našich hodnoceních na webu sledovat - jsou prostě i nadále naši, protože na první klub se nezapomíná:)

Sobota 31.8. 2024 - Sprint
M16
- skvělý výkon Kryštofa Caletky, který skončil na bronzovém stupínku po střelbě 1+1 - vzhledem k tomu, že zvítězil slovenský závodník, skončil Kryštof na druhém místě z českých závodníků s minimální ztrátou 10 vteřin na "neporazitelného" Tondu Jelínka z Kornspitzu. Vojta Doubrava, který v crosu obvykle Kryštofa v letní sezóně "dává", na kolečkových lyžích výsledkovku uzavíral na 24. místě (špatně i střílel - 3+5) se ztrátou 5:06,1 na vítěze.
W16 - Nikola Rezlerová v biatlonu vlastně začíná a tak je pro ni už samotná účast na těchto závodech úspěchem. Navíc dobře střílela (1+1) a tak s 26. místem může být hodně spokojená! Ztráta na vítězku 5:11,8.
M17 - Dan Týfa obsadil 19. místo - střelba 2+2, ztráta 3:46,6.
M19 - Jáchym Strašlipka určitě není specialistou na kolce - v Letohradě navíc pokazil i střelbu stoje (za 4, když leže naopak střílel výborně za 0) a skončil na 29. místě se ztrátou 5:49,6.
W19 - Jola Závacká za SKP Kornspitz brala dělené čtvrté místo - střelba 0+2, ztráta 1:43,9. Snad poprvé jsme na takovéto akci viděli Bery Lajtkepovou. Ta je známá svým strachem ze sjezdů a kolečkové lyže pro ni určitě nejsou nejoblíbenějším náčiním. Musíme ji proto pochválit za 23. místo po pěkné střelbě 0+2 (ztráta 4:55,1). Na 25. místě skončila Anežka Vernerová - střílela 2+3, ztráta 6:51,9.
Junioři - náš odchovanec Kuba Farský ještě startoval za SG Jablonec n.N. i když už je studentem Vysoké vojenské školy v Brně a plní si svůj sen stát se pilotem. Z důvodu školních povinností měl dlouhou pauzu v tréninku - dojel na 22. místě se ztrátou 4:46,9, když překvapivě dobře zastřílel (1+1 prakticky bez tréninku).

Neděle 1.9. 2024 - Stíhací závod
M16
- Kryštof nezopakoval vynikající výkon ze soboty - hodně špatně nastřílel (3+3+5+4) a se ztrátou 5:42,8 obsadil 16.  místo. Bylo to tvrdé vystřízlivění po skvělé sobotě... Vojta si naopak trochu polepšil (21.  místo), i když ani on nemohl být se střelbou spokojený (2+2+5+4). Na vítěze ztratil 8:16,7.
W16 - Nikola opět celkem dobře střílela (1+0+3+2), ale běh na kolcích zatím moc nemusí - skončila na 28. místě se ztrátou 9:16,5.
M17 - Dan na 19. místě výsledkovku uzavíral - střelba 4+3+1+2, ale hlavně trest 4x2 minuty nic lepšího nedovolil... Byl za tím taktický tah - byl by doběhnut o kolo a musel by závod ukončit a tak si vybral raději možnost vynechat trestná kola a závod dokončit.
M19 - Jáchym skončil na 27. místě (střelba 1+3+2+2) se ztrátou 12:03,6.
W19 - Jola skončila na 7. místě (střelba 2+1+1+3) se ztrátou 5:38,3. Bery jak jsme již avizovali, dostala stejně jako Dan trest 4x2 minuty, takže výsledkovku uzavírala (střelba 4+1+2+2). Anežka závod nedokončila...
Junioři - Kuba stejně jako Anežka druhý den závod nedokončil...

Závěr - první den výborný, druhý den mizerný - ale bereme vše jako dobrou přípravu na zimní sezónu ať už po stránce praktické nebo i mentální.