3.ČP žactva na kolečkových lyžích - Nové Město na Moravě 5. - 6. října 2024

Úvod » Aktuality » 3.ČP žactva na kolečkových lyžích - Nové Město na Moravě 5. - 6. října 2024

Už jsme několikrát zmiňovali, že kolečkové lyže nejsou naší největší předností - na rozdíl od jiných klubů prostě v našem areálu možnost jezdit na kolcích nemáme a je to znát. Na podzim sice 1x týdně jezdíme do běžeckého areálu ve Vesci, ale to prostě není ono a je to samozřejmě málo. Když se tedy vypravíme na závody, je to od nás tak trochu odvážný výkon. Zvlášť, když jsme na 3. kolo Českého poháru museli jet až do Nového Města na Moravě. Poděkovat tedy musíme otci Týfovi, který do Nového Města jel a odvážlivcům z kategorie 14 let - Elle Týfové, Káje Regnerové a Antonu Kubištovi. Je dobře, že i při naší ne úplně jednoduché situaci neztrácíme kontakt se špičkou ČR - alespoň v účasti na špičkových akcích na kolečkových lyžích...

Sobota 5.10. - Vyrvalostní závod
M14
- Anton Kubišta bohužel nezvládl střelbu, a to se ve vytrvalostním závodě musí projevit. Střílel 1+2+3 a to patřilo spíše k horším střelbám v kategorii. Ale ani jeho běžecký čas pochopitelně nepatřil k nejlepším, běžel za 24:43,3 a nejlepší čas byl 20:51,3. Bylo z toho ve výsledku 24. místo a 72 bodů.
W14 - ve stejné kategorii dívek se Elle Týfové vedlo lépe, než Antonovi. Doběhla na 16. místě, když střelbu měla 1+0+1 a běžecký čas 25:35,7 (nejlepší čas byl 22:06,3). Získala slušných 85 bodů. Kája Regnerová už tak úspěšná nebyla - skončila na 30. místě (střelba 1+2+1, běh 27:17,4 a 74 bodů).

Neděle 6.10. - Sprint
M14
- Anton tentokrát střelbu zvládl a nastřílel za 0! Že by se začala projevovat tréninková práce rodiny Kubištovy, která chodí na střelnici s matkou jako trenérkou i ve dnech, kdy nejsou klubové tréninky? Bohužel běžecky se Antonovi opět nevedlo - na vítěze měl ztrátu 3:37,6. Polepšil si tak oproti sobotě jen o málo - 22. místo a 70 bodů.
W14 - bylo by dobré, kdyby se v této kategorii podařilo Káje přiblížit ke své oddílové kolegyni Elle. Ale bohužel, bylo to naopak - Ella skončila jen jedno místo před Kájou - střelba 2+1, ztráta na vítězku 4:21,9 a 67 bodů. Kája nastřílela stejně jako Ella (1+2) a se ztrátou na Ellu jen 3,1 vteřiny obsadila 28. místo a získala také 67 bodů.

Závěr - pochvala za odvahu se zúčastnit a prodloužit si trochu sezónu se střelbou - přichází série přespoláků a tam si nezastřílíme...